Media i ja

Wróżbici, Jasnowidzący, Media

„Dom powinien pachnieć kuchnią, potrawami, świeżym chlebem, wtedy staje się domem prawdziwym, magicznym, do którego chce się przyjść, za którym się tęskni. Zawsze powinien być gotowany obiad. Zimne zakąski nie mają tej energetyki ognia, nawet jeśli to tylko płomień gazowy. Nigdy w mikrofali. Gotowanie to duża odpowiedzialność. W przygotowywane potrawy wchodzi energia tego, kto posiłek szykuje. Dobrze myśleć o rzeczach radosnych, miłych, pozytywnych – wówczas najzwyczajniej znajdą się w domowej grochówce i kiedy wszyscy usiądą przy stole, jest ciepło i serdecznie – mówi Małgorzata Trzaskoma, wizjonerka, tarocistka, mistrzyni reiki…”

Czytaj więcej


Energia spełnionych marzeń

„Reiki jest starożytną sztuką duchowego uzdrawiania, działającą poprzez nakładanie rąk. Jest metodą uzdrawiania i samouzdrawiania, którą każdy może stosować i rozwijać. Można ją przekazywać wszystkim i wszystkiemu, z dobrą intencją i zgodnie z wolną wolą. Wzmianki o tej metodzie uzdrawiania można odnaleźć już w przekazach starożytnych cywilizacji…”

Czytaj więcej


„Co czeka Polskę i Świat”
prognoza na rok 2015 Małgorzaty Trzaskoma

Horoskop na rok 2015

„Czwarty Wymiar” nr.9/2013
„Czwarty Wymiar” nr.4 /2013
„Gwiazdy Mówią” nr.25/2013


Serial „Przeznaczenie” Polsat

” Główna postać dokumentalna” to prawdziwa wróżka – jasnowidz Małgorzata Trzaskoma, która nie będąc zawodową aktorką, gra na ekranie samą siebie. Jej udział nadaje serialowi aspekt paradokumentalny również dlatego, że scenariusze inspirowane są autentycznymi wydarzeniami z życia zawodowego Małgorzaty. Dodatkowym elementem, jaki niesie ze sobą obecność w serialu prawdziwej wróżki jest aura tajemniczości. Oryginalna tematyka, wartka akcja, wyraziści bohaterowie i aura tajemnicy sprawiają, że „Przeznaczenie” ma szansę zainteresować bardzo szeroką widownię. Kobiety znajdą w nim historie ważne społecznie, mężczyźni z pewnością docenią świetną muzykę i dynamicznie zmontowany obraz. Główną bohaterką serialu jest autentyczna wróżka, Małgorzata Trzaskoma, natomiast postacią fikcyjną, na której opera się fabuła serialu, jest komisarz Anna Sarnowicz, w tej roli zobaczymy Magdalenę Nieć.”

Wszystkie odcinki serialu dostępne w każdej chwili,
w pełnych wersjach, za darmo, na stronie
www.ipla.tv

Autorskie programy w RodintvOraz inne na www.youtube.com „Magia i życie” Małgorzata Trzaskoma


SUPER EXPRESS 16-17 Października 2004

Ona motywuje klientów …

Zdaniem Małgosi bardzo ważna jest otoczka tajemnicy. Dlatego na stole przed klientem zawsze stawia świeczkę. Osoba rozluźnia się siedząc na miękkiej kanapie. Bo dla Małgosi wróżenie nie oznacza wyklepania kilku frazesów i zgarnięcia za to kasy. Stosuję reiki tybetańskie – czyli wróżę ale też przekazuję dobrą energię – wyjaśnia. – jestem trochę psychologiem. Motywuję ludzi do działania i daję im nadzieję na przyszłość, przepowiadając, co dobrego ich czeka.
Ludzie wracają krzycząc: to działa !
… a oni motywują ją
Agata Rogozińska

Dobre rady dla prezydenta

Małgosia wróżyła już Leszkowi Millerowi na łamach „Super Expressu”. Znana jest nawet za granicą. Polonia z Francji, Niemiec Anglii i Stanów Zjednoczonych wydzwania do jej bielańskiego mieszkania.
– Lubię to co robię. Gdybym nie widziała w tym sensu, zrezygnowałabym – wyznaje. – To klienci mnie motywują – zapewniając , że to, co im mówię sprawdza się – kończy z uśmiechem.
Agata Rogozińska

Cud narodzin w Nowy Rok

Natalia Fenicka urodziła się w piątej minucie 2005 roku.

Dziecku urodzonemu na przełomie roku 2004 i 2005 w pierwszym okresie życia towarzyszyć będzie mnóstwo pozytywnej energii. Potem najwięcej już będzie zależało od dokonywanych przez nie wyborów. Ale i tak mała należy do tych osób, o których mówi się, że są w czepku urodzone.
W pierwszych latach życia Natalki ujawnią się jej talenty artystyczne i wrażliwość. Rodzice powinni więc zwracać uwagę na jej zainteresowania i pozwolić by je rozwijała. Dziewczynka będzie też miała dobrą intuicję i silną osobowość.
W miarę dorastania zmieni się jej zakres zainteresowań. Okaże się, że oprócz zdolności artystycznych ma też talent do interesów. Dlatego świetnie będzie sie realizować w zawodach związanych z ekonomią czy marketingiem. Warto jednak dodać, że w sferze biznesu będzie zawsze osobą uczciwą.

Zresztą kombinacje nie idą w parze z jej charakterem – będzie bardzo prostolinijna, szczera, nawet impulsywna. Przewiduję, że w przyszłości Natalia będzie robić karierę nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami. Rodzice powinni więc zadbać także o to, by uczyła się języków obcych.


Super Express 4-5 grudnia 2004 r.
Wróżka prawdę ci powie

Kiedyś każdy król miał swoją wróżkę, która doradzała mu, kiedy i jakie ma podejmowac decyzję dla dobra królestwa. Dziś bez pytania o zdanie wróżki, Ministerstwo Finansów „jasnowidzi”. że w przyszłym roku dopadnie Polskę nowa zaraza-plaga kas fiskalnych.

Minister finansów Mirosław Gronicki (54 l.) poważnie zastanawia się nad wprowadzeniem obowiązku posiadania kasy fiskalnej przez wielu przedsiębiorców. Na długiej liście „zarażonych” kasami od przyszłego roku są już: fryzjerzy, prawnicy, fotograficy, kosmetyczki, firmy dostarczające przesyłki pocztowe, świadczące usługi parkingowe oraz imprezy sportowe i kulturalne. Teraz dołączyły do nich wróżki, które też mają mieć kasy .A taka kasa wymaga kasy, bo jej zakup i serwis jest kosztowny.

Dla budżetu to dobrze wpadnie trochę pieniędzy. Tylko czy dobrze dla samego ministra Gronickiego? Wróżka Małgorzata: – Przyszły rok będzie przełomowy dla kariery pana Mirosława. Wszelkie decyzje polityczne, podjęte od teraz do wiosny, zaważą na jego przyszłości. Los będzie mu sprzyjać, gdy decyzje te będą służyły poprawie warunków życia ludzi. Jeśli jednak zadecyduje przeciw ludziom, to skończy się dla niego źle.
Jego najświeższe zamiary mogą się zatem obrócić przeciw niemu.


Metro 15 listopada 2004 r.
Urodziny prezydenta

Wróżka Małgorzata:
Energiczny i świadomy swego potencjału, zdolny do trafnych ocen rzeczywistości. Jest też bardzo uczuciowy, ważna jest dla niego rodzina. Wytrwale dązy do celu. W kontaktach z nim trzeba być ostrożnym, bo łatwo go zranić. Bywa bardzo zaborczy i lubi mieć duży wpływ na innych, sam nie pozwalając na siebie wpływać.

Dla urodzonych 15 listopada najlepiej zapowiada się najbliższe półrocze. Przyszły rok będzie sprzyjający wyłącznie dla spraw rodzinnych. A od 2006 r. rozpocznie się okres wyciszenia prowadzący do rozdrażnienia, a nawet depresji.

Marek Belka idealista, dobry organizator

Człowiek kompetentny, szlachetny o mocno rozwiniętej intuicji. Odnosi sukcesy tam, gdzie inni przegrywają. Dostrzega więcej niż inni, w szerszej perspektywie. Świetny w walce z ludzką krzywda. W pełnionych misjach nie wymaga wygód. By jednak skutecznie działać , potrzebuje swobody podejmowania decyzji. Ma skłonności do dominacji. Potrafi inspirować innych i zmusić ich do konsekwentnej realizacji wyznaczonych celów. Bijący z prof.Belki smutek jest wynikiem jego trudności w życiu osobistym. To dla niego trudny rok .


ŻYCIE WARSZAWY 05 Kwietnia 2005r.

Zła wróżba może skrzywdzić

W Warszawie świetnie prosperują wróżki, astrologowie i tarociści. Branża magiczna przeżywa prawdziwy renesans. Mnożą się sklepy z cudownymi eliksirami. Po porady do wróżek przychodzą politycy i szefowie wielkich firm.

Wróżka Małgorzata spojrzała kiedyś na mnie i powiedziała że będę pisać książki – opowiada Jolanta Guse, pisarka i menadżer klubu „U Artystów”. Nie potraktowała wówczas przepowiedni poważnie. Pracowała wtedy jako tłumacz i nie widziała przyszłości poza swoim zawodem. Jednak kilka miesięcy później wydała pierwszą powieść. Teraz przygotowuje trzecia książkę, kończy sztukę teatralną – Małgorzata odwróciła moje życie o 180 stopni.Dopiero teraz czuję że jestem szczęśliwa – wyznaje pisarka.

– Jeszcze dziesięć lat temu wróżbiarstwo istniało prawie wyłącznie w podziemiu – mówi wróżka Małgorzata.
– W tej chwili widać prawdziwy powrót do ezoteryki-dodaje.
Do wróżki chodzą wszyscy: ludzie poszukujący miłości, politycy, biznesmeni i osoby związane ze środowiskiem artystycznym.
– Coraz częściej przychodzą ci , których nikt nie posądzałby o wiarę we wróżby – mówi wróżka.
– Moimi klientami są przedstawiciele biznesu, którzy przychodzą się upewnić, czy podjęli właściwą decyzję finansową. Moim stałym klientem jest pewne biuro nieruchomości. Przychodzą politycy i osoby związane z sądownictwem. Kilka lat temu to było nie do pomyślenia – dodaje Małgorzata.
Branża wróżbiarska rozwija się bardzo szybko-twierdzi Ewa Siarkiewicz z tygodnika „Gwiazdy mówią”. – Poza wróżbitami z prawdziwego zdarzenia którzy mają niekwestionowany talent, jest wielu naciągaczy-przyznaje. Ceny wizyty u wróżki nie są wcale niskie. Wahają się między 80 a 150 złotych.
Choć zdarzaja się wypadki że wróżka zażądała od klienta nawet 250 złotych. W Warszawie wróżbitów jest kilkuset, choć dokładnej liczby nikt nie zna. Po pierwsze, nie istnieje żadne stowarzyszenie, a po drugie wielu z nich po prostu nie rejestruje swojej działalności i wróży „na lewo”.


SUPER EXPRESS 26 Marca 2004

Miller na razie nie odejdzie

Zmiany nastąpią, ale jeszcze nie teraz – zapowiada tajemniczo wróżka Małgorzata. Miller na razie nie odejdzie

>>> Mariusz Kuczewski –
W sobotę zbiera się rada krajowa SLD. Co się na niej wydarzy ? Tego na razie nie wiedzą nawet liderzy SLD. My wiemy. Skąd ? Zapytaliśmy wrózkę Małorzatę.
– Dla mnie polityka to czarna magia – wypaliła wróżka, gdy zapytaliśmy ja o to , co stanie się w sobotę. A potem westchnęła, wyjęła karty i podjęła się wywróżenia najbliższej przyszłości Leszka Millera (58l.)
– Coś będzie się działo na jego niekorzyść – przepowiedziały karty tarota. – Premiera czeka wiele nieprzyjemnych rozmów z jego dotychczasowymi poplecznikami. Część osób odwróci się od niego.
>>> Czyżby lwica ?
Upadek będzie bliski. Niewiele zabraknie, aby cała partia wypięła się na swojego niedawnego szefa. Ale w ostatniej chwili przyjdzie ratunek: niespodziewanie pojawi się kobieta, która weźmie premiera w obronę. Czyżby to lwica lewicy Aleksandra Jakubowska (50l.) zamierzała odwdzięczyć się Millerowi za to że nie usunął jej ze stanowiska ?
Wróżka jest tajemnicza.
– Ta pani przedstawi sprawy w korzystny dla premiera sposób. Powoła się na kwestie formalno prawne – twierdzi. Według niej, po wejściu owej damy wszystkie sprawy dotyczące zmiany premiera i rozłamu w partii ulegną zawieszeniu.
>>> Nie teraz
– Nic nie zostanie jednoznacznie powiedziane. Sprawa utknie w miejscu – mówią gwiazdy.
Czy oznacza to, że Miller zachowa stołek do końca kadencji ?
– Duże zmiany nastąpią ale jeszcze nie teraz – zapowiada tajemniczo wróżka.

Tarot to nie wyrocznia

Psychologia. Mechanizm wróżenia z kart wyjaśniany jest naukowo.
Tarociści porównują czytanie z kart tarota do odczytywania napisów na neonach świetlnych. Przez pewien czas jest puste miejsce i za chwilę pojawia się jakaś treść, jakiś znak, jakieś zdanie…
Nie wiadomo dokładnie, skąd Tarot wziął się na świecie i kiedy powstał. W Europie pierwsze wzmianki o Tarocie spotkać można w XIII wieku. Jest to 78 kart z obrazkami (np. Wisielec czy Koło fortuny), które mają bardzo szerokie znaczenie. Czy każdy może zaopatrzyć się w karty i postawić wróżbę? Otóż Tarot to nie zabawa i nie każdy nauczy się go stawiać. – Osoba stawiająca Tarota nie może być laikiem, bo może napytać sobie biedy – wyjaśnia Małgorzata Trzaskoma, wróżka. – Powinna mieć odpowiednie wykształcenie i talent, to znaczy być obdarzona intuicją tak, aby umieć w pełni profesjonalnie interpretować karty i za ich pomocą pomagać. Istnieje mnóstwo możliwych technicznie rozkładów kart Tarota. Najprostsze rozkłady składają się z trzech kart, bardziej skomplikowane z pięciu, siedmiu i więcej. Jednym z możliwych rozkładów ogólnych dotyczących przyszłości jest tzw. „zegar”, w którym każda kolejna karta oznacza kolejny miesiąc w roku.

Najważniejsza jest jednak nie technika, ale umiejętności interpretacyjne.
Mechanizm wróżenia można wyjaśnić naukowo. To nie żadne czary, ale współczesna psychologia. Otóż Tarot jest językiem obrazkowym, który umożliwia kontakt z indywidualną podświadomością. Impulsy z podświadomości kierują naszą dłonią, dzięki temu to nie jest przypadek, że wybieramy takie karty, a nie inne. A jak trafić na dobrą wróżkę, gdy nie ma się ochoty samemu stawiać tarota? – Każdy dobry tarocista musi najpierw dużo czytać i przefiltrować tę wiedzę przez własną osobowość – opowiada Bożena Aleksandra Dąbrowska, tarocistka,. – Dobra wróżka potrafi też stworzyć klimat sprzyjający wyciąganiu właściwych kart.

Nie powinno się oddziaływać na podświadomość klienta za pomocą tajemniczej scenerii czy kota, ponieważ może to spowodować tzw. samospełniające się przepowiednie. Nie może jednak zabraknąć świecy, która pełni funkcje oczyszczające. Ceny jednej sesji wahają się mniej więcej od 50-60 złotych za całą sesję do 40 złotych za pół godziny. Mniej zapłacimy za podobną usługę przez Internet.

Nie zawsze jest jednak tak, że wróżba spełni się w stu procentach. Może się zdarzyć, że w naszym życiu pojawi się jakiś czynnik modyfikujący wróżbę. A może zaszedł błąd interpretacyjny lub niepotrzebnie myśleliśmy „życzeniowo”.

Z drugiej strony, z tarotem można podejmować lepsze decyzje, można poznać swoje zalety i cechy osobowości. Tarociści przestrzegają jednak przed traktowaniem tarota jako wyroczni, gdyż jesteśmy kowalami własnego losu.- Wróżka jest jak latarnia morska, która jedynie wskazuje kierunek – mówi Małgorzata Trzaskoma.
Maria Wójcik

Hanna Gronkiewicz-Waltz to Cesarzowa, a Kazimierz Marcinkiewicz Rycerz Monet

Hanna Gronkiewicz-Waltz to Cesarzowa, a Kazimierz Marcinkiewicz Rycerz Monet – tak wynika z kart Tarota, które specjalnie dla „Echa Miasta” postawiła wróżka Małgorzata.

Mieszkanie na Targówku, przestronna kuchnia z okrągłym stołem pośrodku. Wróżka Małgorzata powoli rozkłada karty Tarota.
– Cesarzowa to bardzo silna karta. Symbolizuje indywidualizm, osobę władczą. Rycerz Monet to podrzędna karta, ale w tym akurat przypadku ma wielką siłę przebicia, bo prawie za każdym razem pojawia się przy nim Cesarz – mówi wróżka Małgorzata, która dla różnych mediów przepowiadała już m.in. przyszłość prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego z okazji jego 50-tych urodzin, wróżyła jakim premierem byłby Jan Maria Rokita i Marek Belka i czy Leszek Miller zostanie usunięty z władz SLD.
Czy z kart można wyczytać, kto wygra w wyborach na prezydenta Warszawy? Wróżka nie odpowiada jednoznacznie.
– Gronkiewicz-Waltz ma wielkie możliwości, a Marcinkiewicz poparcie. Z kart wychodzi, że ją blokują jakieś wewnętrzne struktury. Dziwne rzeczy będą się działy, bo diabeł krąży po kartach – tłumaczy enigmatycznie wróżka Małgorzata.
Po chwili prosi o daty urodzenia obu kandydatów. Z numerologii wynika, że Kazimierz Marcinkiewicz jest numerologiczną 2, w pośredni sposób 11. Potrafi kapitalnie współpracować z innymi ludźmi, jest zdecydowany, wrażliwy. Hanna Gronkiewicz-Waltz to numerologiczna 5. Konkretna, otwarta na świat, przywódcza

– Dla Hanny Gronkiewicz-Waltz ten rok był bardzo dynamiczny, dla Kazimierza Marcinkiewicza dopiero następny taki będzie – mówi wróżka Małgorzata.
Z jakiego wyboru warszawiacy byliby bardziej zadowoleni? Okazuje się, że… z obydwu. Z tą różnicą, że Hanna Gronkiewicz-Waltz od początku działałaby bardzo aktywnie, a Kazimierz Marcinkiewicz dopiero pod koniec swojej kadencji.
– Oboje są dobrze odbierani przez innych ludzi – dodaje Małgorzata.
Izabela Orlicz-Rabiega


Wprost – Numer: 32/2007 (1285)
Magicy biznesu

MASAŻ DUSZY
– Można się utrzymać z wróżenia, ale potrzeba kilku lat, aby zdobyć grono stałych klientów. Najpierw wróży się rodzinie, później znajomym, znajomym znajomych. Trzy czwarte klientów dociera do mnie z polecenia innych osób, pozostali za pośrednictwem strony internetowej – wyjaśnia warszawska wróżka Małgorzata Trzaskoma. …

„Wróżka” – nowy serial Polsatu

Telewizja Polsat pracuje nad nowym serialem pod tytułem „Wróżka”. Główną bohaterką produkcji będzie Małgorzata Trzaskoma – od 20 lat wykonująca zawód jasnowidza – informuje serwis Wirtualnemedia.pl.

W serialu zostaną ukazane kulisy codziennej pracy parapsychologa. Każdy odcinek ma opowiadać odrębną historię. Tytułowa wróżka będzie wspierała młodą policjantkę(w tej roli Magdalena Nieć) w rozwiązywaniu skomplikowanych spraw kryminalnych i obyczajowych.

Rolę w produkcji dostał także Aleksander Podolak, związany na stałe z nowojorskimi teatrami.

Pierwsza seria „Wróżki” ma liczyć 13 odcinków. Ich realizacja rozpocznie się w połowie stycznia, na razie gotowy jest jedynie pilot produkcji. Polsat będzie emitował serial raz w tygodniu począwszy od marca. Nie ustalono jeszcze pasma, w którym się pojawi. Za projektem stoi krakowska firma AB Film Production.

źrodło: film.wp.pl


Kulisy pracy parapsychologa

Telewizja Polsat pracuje nad nowym serialem pod tytułem „Wróżka”. Główną bohaterką produkcji będzie Małgorzata Trzaskoma – od 20 lat wykonująca zawód jasnowidza.

W serialu zostaną ukazane kulisy codziennej pracy parapsychologa. Każdy odcinek ma opowiadać odrębną historię. Tytułowa wróżka będzie wspierała młodą policjantkę (w tej roli Magdalena Nieć) w rozwiązywaniu skomplikowanych spraw kryminalnych i obyczajowych.

Rolę w produkcji dostał także Aleksander Podolak, związany na stałe z nowojorskimi teatrami.

Pierwsza seria „Wróżki” ma liczyć 13 odcinków. Ich realizacja rozpocznie się w połowie stycznia, na razie gotowy jest jedynie pilot produkcji. Polsat będzie emitował serial raz w tygodniu począwszy od marca. Nie ustalono jeszcze pasma, w którym się pojawi. Za projektem stoi krakowska firma AB Film Production.

źrodło: film.interia.pl

Podałam tylko niektóre wywiady, te które mam udokumentowane.W pewnym momencie, zapewne to błąd, nie śledziłam i nie zbierałam wszystkich materiałów, były też i takie sytuacje że dziennikarz powiadomił mnie za późno lub nie powiadomił o terminie wydania wywiadu. Były też wywiady udzielane telefonicznie dla gazet z różnych rejonów Polski. Wszystkie udzielane były bez autoryzacji i na tzw zaufanie. Najnowszy dotyczył budowy nowego odcinka metra Warszawskiego.


Wróżka w radio

13 luty 2004r.
„Trójka” Polskie Radio „Trzynastego w Piątek”.

30 listopada 2004r.
– Wróżenie na Antenie R.D.C – dyżur andrzejkowy (9-14) w „Radio dla Ciebie” , wróżba i rozmowa z Andrzejem Rybińskim

30 grudnia 2004r.
– R.D.C godz.18.00 – Krótkie astro-prognozy dla niektórych polityków na 2005r.

3 stycznia 2005r.
– Radio :Radiostacja – rozmowy o ezoteryce, od 20-22.30 „Prognozy na 2005r.”

29 listopada 2006r.
– Polskie Radio. Program 1 – godz.17.30 – „Audycja o wróżbach andrzejkowych”

2008 i 2009
Radio Radiostacja- rozmowy o ezoteryce , wróżenie słuchaczom, wideo kamerka

29 listopada 2010 r
Rado ZET – spotkanie Andrzejkowe, wróżba dla Andrzeja Krzywego i krótka rozmowa z nim

2011 r.
Programy w radiu Rodin

Wielokrotnie różne stacje prowadziły ze mną rozmowy przez telefon w czasie antenowym , w tym np.;
Anty Radio – podałam jako ciekawostkę.

Wielu zaproszeń już nie pamiętam, w pewnym momencie zapewne to błąd, przestałam dokumentować.